Mezinárodní veletrh Aqua-Therm Praha 2016

18. února 2016

 

Oborové rozdělení veletrh

Jedním z cílů nového konceptu veletrhu bylo rozdělit vystavovatele dle jejich zaměření, a tak jsou haly rozděleny na obory vytápění, klimatizace a ventilace, a sanita, kterými se prolíná měření, řízení
a regulace. Největší zastoupení má tradičně obor vytápění, a jsou mu tak věnovány haly 3 a 4. Oproti roku 2014 však výrazný nárůst zaznamenal obor klimatizace a ventilace a jemu věnovaná hala 2 je plně obsazena již od začátku akvizice. Velký comeback na veletržní scénu se očekává od oboru sanity, pro tu je vyčleněna hala 5.

 

Doprovodný program veletrhu

Cílem doprovodného programu je předat informace, které pomohou jak vystavovatelům, tak návštěvníkům držet krok s oborem, jehož je cílem zdravější bydlení a budovy s menšími energetickými nároky. Postupně do všech oborů technického zařízení budov zasáhla evropská legislativa pro výrobky spojené se spotřebou energie. Změnil se zásadně sortiment výrobků a změnili se parametry a odborná veřejnost má k novinkám mnoho otázek. Na tyto a další otázky se pokusí odpovědět soubor přednášek a prezentací ze všech oborů zastoupených na veletrhu.

Součástí programu budou i aktuální informace o právě vyhlášených výzvách k podávání žádostí
o dotaci z programu Nová zelená úsporám. Vedle tohoto programu bude také představen Operační program Životní prostředí 2014 – 2020, který navazuje na Operační program Životní prostředí 2007–2013. Pro žadatele má v následujících letech přichystáno téměř 2,637 miliardy eur na podporu ekologických projektů. Program je otevřen obcím a městům, organizacím státní správy a samosprávy, výzkumným a vědeckým ústavům, fyzickým osobám podnikajícím i neziskovým organizacím. Odborníci ze Státního fondu životního prostředí ČR jsou připraveni poskytnout také individuální konzultace a poradenství v rámci jejich expozice v hale 5.

 

Ocenění pro nejlepší exponáty veletrhu

Součástí programu veletrhu je již tradičně soutěž pro nejlepší exponáty veletrhu. Přihlášené výrobky jsou posuzovány soutěžní porotou z několika hledisek, jako jsou technické parametry, energetická účinnost, vliv na životní prostředí, provozní spolehlivost, možnost recyklace a také například nároky na montáž, obsluhu a údržbu. Soutěžní porota volená z odborníků v oboru TZB předá nejlepším exponátům Zlaté medaile a Čestná uznání. Tato hodnocení jsou ze strany vystavovatelů velmi kvitována a pro organizátora je závazné vytvořit co nejvalidnější hodnotící komisi.

 

Prezentace největších lídrů z oboru

Po dvou letech se společnost Viessmann opět chystá představit své inovace návštěvníkům veletrhu Aqua-Therm Praha. Odborná i laická veřejnost se může těšit na stánek značky, jejíž logo si asi všichni sportovní fanoušci aktuálně vybaví v souvislosti s úspěchy českého biatlonu. Drive českých biatlonistů bude zřejmě nakažlivý, neboť společnost Viessmann si pro návštěvníky veletrhu přichystala skvělou přehlídku produktů včetně novinek nejen ze světa digitálních technologií. Technologické inovace se dočkala osvědčená digitální regulace Vitotronic 200 (typ HO2B) pro kotle Vitodens řady 300. Digitální regulace má hned několik nových přídavných funkcí: dotykový displej, energetický kokpit nebo internetové rozhraní.

 

Jsou to již dva roky, kdy švýcarská značka koupelnového vybavení Laufen představila revoluční materiál pro výrobu koupelnového vybavení – SaphirKeramik. Jedinečný objev však dává vzniknout unikátním kolekcím i nadále a Laufen je bude představovat i na letošním Aqua-Thermu, kde představí i jedinečné spojení luxusní keramiky Laufen a koupelnových doplňků Kartell dalo vzniknout jedinečné kolekci Kartell by Laufen.

V rámci expozice klimatizační a chladicí techniky Haier na veletrhu Aqua-Therm Praha 2016 bude představena řada novinek a jedinečných řešení. Jedním z nich bude představení klimatizační jednotky Dawn využívající chladivo R32 a VRF systém Haier MRV IV-C s největším výkonem v jedné venkovní jednotce – 68 kW.

 

Firma ebm-papst, světový výrobce vysoce účinných ventilátorů a motorů, představuje unikátní řešení kompaktních ventilátorů s EC motorem a plně integrovanou řídící technikou. Toto řešení je vhodné do potenciálně výbušného prostředí. Nové ATEX aplikace mohou naplno využít výhod moderních EC technologií. Jako první vyvinuli vysoce účinné ventilátory použitelné v prostorách s nebezpečím výbuchu. Design výrobků vychází z úspěšných výrobních řad HyBlade® a RadiPac, které se staly symbolem nových standardů účinnosti, hlučnosti a kompaktnosti v technické praxi.

 

Veletrh pro odborníky i laiky

Přestože je veletrh zaměřený zejména na B2B klientelu a odbornou veřejnost, dává dostatek prostoru v rámci účasti i během doprovodného programu pro prezentaci širší veřejnosti. Vzhledem k tomu,
že se jedná o nejkomplexnější a nejucelenější přehlídku oboru technického zařízení budov láká k návštěvě odborníky i jednotlivce, kteří plánují stavbu rodinného domu nebo rekonstrukci.
Pro všechny zájemce z domova i zahraničí je na oficiálním webu veletrhu připravena jednoduchá registrace, která zaručuje vstupenku a průvodce veletrhem zdarma.

www.aquatherm-praha.com

ZPÁTKY NAHORU